Deli Dalgalar – Dışarıdan İçeriye Kitap Köprüsü – 24 Mayıs 2015

“Dışarıda Deli Dalgalar”; ülkemiz hapishanelerinde bulunan siyasi tutuklularla dayanışmak amacıyla oluşturulmuş bir vatandaş inisiyatifi. Şimdi kitaplarını ve kitaplarını paylaşacak gönüllülerini arıyor.

Deli dalgalar; sesimizi çoğaltalım diye; okuduğunuz, beğendiğiniz öykü, roman, araştırma, şiir kitapları/dergilerini ve birlikte kitap bağışçılarının kendilerini de çağırıyor dayanışmaya. “Her zamanki gibi; kitabı olan kitabını, olmayan dayanışma ruhunu alsın da gelsin.” diyerek.

“Türlü bahaneler ve keyfi genelgelerle kitap ve dergilerimizin ulaşmasına engel olmaya devam ediyorlar. Biz de ısrarla göndermeye, duvarları kitaplarla dövmeye devam ediyoruz.
1 Mayıs geçti, Kobanê zaferle sonuçlandı, Gezi’nin yıldönümü geldi çattı. Kitaplara kanat takıp dostlara uçurma vakti yine… Bu kez Haziran postası hazırlayacağız. Ethem Sarısülük Parkı’nda.
Her zaman olduğu gibi, kitap getirebilen kitabını, kitap getiremeyen dayanışma ruhunu alsın da gelsin. Müzisyen arkadaşlar enstrümanlarını alıp bize şarkılarıyla eşlik etsin. Bahar dallarını koyalım yine kitapların arasına. Sayfalara sesimiz sinsin…
Ankara: Ahmetler Postanesi yanı Ethem Sarısülük Parkı (Eski Çaldıran Parkı) Kolej/Ankara.
İstanbul: Zan Sosyal Siyasal ve İktisadi Araştırmalar Enstitüsü (Toplum ve Kuram Dergisi) Adres: İstiklal Caddesi Hazzo Pulo Pasajı (Danışman Geçidi) No: 116 Danışman Geçidi Han Çıkmazı Sokak No: 1 Beyoğlu / İSTANBUL”

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:15:55+00:00 20 Mayıs 2015|