13 Yıl Rahatınız İyiydi, Şimdi Ne Dürttü Sizi?

Türkiye Barolar Birliği verilerine göre son 13 yılda, çoğunluğu doğu ve güneydoğu kökenli 1200 civarı asker TSK tarafından kendi içerisinde, yani cephede değil kışlada ‘zayi edilmiş‘. Bir kısmı intihar, çoğunluğu ise şüpheli ölüm olarak değerlendirilirken adına da ‘eğitim zayiatı‘ denmiş. Tüm bu askerlerin evlerine de ‘oğlunuz vatan uğruna şehit oldu‘ yazısı veya ‘emanetinizi koruyamadık‘ özürü yerine birer ‘eğitim zayiatı‘ kağıdı gitmiş.

Tabii tüm bunlar olurken özellikle son 6 yılda AKP tarafından Silahlı Kuvvetler’e ait tüm haberler bastırılmış, ne bir çatışma ne de bir ‘kışlada şüpheli ölüm‘ haberi. Bir de ‘artık şehit haberleri gelmiyor‘ masalları uydurulmuş, kışlaya emanet edilene hıyanet edilse bile.
Sonra gün gelmiş, işler sarpa sarıp da kavuk tehlikeye girince bir tarafları tutuşanlar can havliyle paçalarını kurtarmaya girişerek ülkeyi ateşe atmaya karar vermiş ve haber kanalları bir anda şehit haberleriyle doluvermiş.

Şimdi sormak lazım o pek bir şanlı tatlı su vatanseverlerine ve o pek bir sosyalist görünümlü ülkücü salon ulusalcılarına;

Neredeydiniz o 13 yıl boyunca?
Afyon fitili mi takmışlardı da seneler boyunca uyuşmuştunuz?
Yoksa ölülerden ölü mü seçiyordunuz? Eceliyle ölene bile şehit denebilen, darbe yapanları bayrakla gömebilen bir ülkede komutanı tarafından öldürülene şehit demekten mi imtina ediyordunuz?

Ülke, başına çöreklenenlerce ateşe atılırken, birbirinden karanlık ve derin odakları, bir bir sağlı sollu orgütlere yerleştirdiği gizli hücrelerini canlandırırken, şimdi elinize tutuşturdukları körük gerçekten de işe yarayacak mı dersiniz, yoksa farketmeden düştüğünüz kazanın ateşini mi harlamaktasınız?

O sütübozuklara maşalık ederken, elinizden, ağzınızdan damlayanın Sivas, Maraş, Çorum, Dersim, Roboski, Reyhanlı ve Suruç olduğunu farketmeniz için sizin de bir başkasınınkinden mi damlamanız gerekiyor?

Vatan, millet, sakarya, vesaire vesaire vesaire…

Hepsinin tam orta yerine… yapmış zaten efendiler yapacaklarını, bize onu bile bırakmamışlar ki

E başlanan işi tam bitirin o zaman, kenarlarını da siz hallediverin bari…

– VU/ İnadına Haber / 29 Temmuz 2015 Çarşamba –

Bir de Hatırlatma: TSK’nın tüm bu ‘kaybetme’ ve ‘zayi etme’ işlemleri kapsamında, askerlik hizmetini yerine getirmek üzere Nisan 2015 tarihinde Buca’daki birliğine teslim olan, 5 Haziran’da Diyarbakır’da gerçekleştirilen bombalı saldırı sonrasında hizmet yaptığı birliğinde darp edilen, sonrasında da sürgün edildiği bilgisine ulaşılan er Osman Karadeniz’den, ortadan kaybedildiği 12 Haziran tarihinden bu yana bir haber alınamamakta.

Print Friendly, PDF & Email
2015-07-29T16:56:20+00:00 29 Temmuz 2015|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.