Barış Denilince Tahammül Yok; İstanbul’da Barış Yürüyüşü’ne İzin Çıkmadı

İstanbul Valiliği, Barış Bloku’nun düzenlediği, 26 Temmuz Pazar Günü yapılacak olan #BarışYürüyüşü ne izin vermediğini açıkladı.

Büyük Barış Yüryüşü’nün 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na aykırı olduğunu gerekçe gösteren valilik, “Ülkemizde son zamanlarda meydana gelen terör olayları nedeniyle provokatif eylemlere mahal verebileceğinden ilimizdeki huzur ve güvenliğin kişi dokunulmazlığının tasarrufa müteallik emniyetin, kamu güvenliği ve huzurunun bozulması, bölgedeki yoğun trafik seyrinin engellenerek vatandaşlarımızın karşı karşıya kalacağı mağduriyetin önlenmesi gerekçesiyle uygun görülmemiştir,” olarak açıkladı.

Konuyla ilgili Davutoğlu; “Önceden izin almadan, gösteri yapılamaz. Gitsinler, belirlenen bölgelerde barış içinde eylemlerini yapsınlar. Toplantı ve gösteri yapma hakkı vardır, fakat gösterilen yerlerde,” dedi.

Barış Blok’undan Açıklama

Barış Blok’u valiliğin bu kararını kınadıklarını ve yasaklanan eylemin Aksaray Meydanı’nda basın açıklamasına dönüştürüldüğünü açıkladı. Açıklama 26 Temmuz Pazar günü 16.00’da Aksaray Metro Meydanı’nda yapılacak.

Gök Taner | İnadına Haber

Print Friendly, PDF & Email
2015-07-25T11:38:03+00:00 25 Temmuz 2015|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.