İstanbul, Bursa ve Suruç’ta ‘Terör’ Operasyonu: Adı Geçmeyen Örgüt Yok, Tek Gözaltı Yapılmayan İse IŞİD’ciler

Türkiye bu sabah güne, erken saatlerde bağlayan ve “IŞİD, YDG-H, PKK, DHKP-C ve TİKP’ye yönelik” olduğu belirtilen operasyonlarda çok sayıda gözaltı gerçekleştirildi.

İstanbul’da Bağcılar, Okmeydanı, Sultangazi, Küçükçekmece, Sarıyer, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Beyoğlu, Eyüp, Başakşehir, Üsküdar, Esenyurt, Sarıgazi, Gülsuyu, Kartal, Kadıköy ve daha pek çok yerde 2 bin’i çevik kuvvet olmak üzere 5 bin polis ile gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınanların çoğunun çocuk yaşta olduğu gözlendi.

20150724_Istanbul'daTerorOperasyonlari_13  20150724_Istanbul'daTerorOperasyonlari_19

Direnene Yerinde İnfaz

Bağcılarda ev baskınıyla yapılan polis saldırısına direnen Günay Özarslan adlı bir yurttaşın ise polis tarafından evinde infaz edildiği bilgisi ulaştı.

Bursa’da ise, Suruç Katliamı’nı protesto eyleminde taş ve şişe attıkları gerekçesiyle Terörle Mücadele, Asayiş ve Çevik Kuvvet Ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda 10 genç gözaltına alındı.

Yardım İsteyene Gaz, Hak Arayana Gözaltı

İstanbul'da terör operasyonundan ilk karelerSuruç’ta hafta başında gerçekleştirilen katliamın ardından Suruç halkına kesintisiz olarak sürdürülen baskı ve polis saldırıları ise sürüyor.
Katliamın hemen sonrasında olay yerine insani yardım götürmek yerine, yaralılara ve onlarca ağır yaralı gence yardım etmeye çalışan yurttaşlara gaz bombası ve basınçlı su ile saldırmayı tercih eden polis ekipleri, katliama, katliamın gerçekleştirilmesine göz yumanlara ve katliamın azmettiricilerine yönelik gerçekleştirilen protestolara ise göz açtırmıyor. Suruçlular sürekli olarak polis tarafından taciz edilmeye, sebepsiz baskınlarla gözaltına alınmaya devam ediyor.

Edinilen bilgilere göre İzmir’de de 18 kişi, cemaat adına faaliyet göstermekten gözaltına alındı.

IŞİD Teröristleri Sadece Operasyonun Adında Kaldı

20150724_Istanbul'daTerorOperasyonlari_30Tüm Türkiye’de polis tarafından bu baskın ve operasyonlarda en az 251 kişi gözaltına alınırken içlerinde, ülkeyi kana boyayan ve sivil-asker ayırt etmeden kan kusturan IŞID terör örgütüne ait bir kişinin bile özaltına alınmamış olması, özellikle BBC, İngiliz Times ve Daily Telegraph gibi dış basın organlarında yer aldığı üzere, AKP hükümetinin IŞİD ile sürdürdüğü ‘derin‘ ilişkilerin, izlediği güzergah kısmen değişse de pazarlıkların ve karşılıklı gizli işbirliğinin halen sürdüğü iddialarını doğrular nitelikte görünüyor.

Son bir hafta içerisinde resmi olarak hiçbir örgüt tarafından üstlenilmeyen ve neredeyse ‘faili meçhul’ olarak nitelendirilebilecek katliam ve saldırıların aydınlatılması yönünde ise, ana akım medyaya servis edilen birkaç yüzeysel malzeme dışında herhangi somut bir atım atılmaması ise kamuoyunda bir takım ‘derin faaliyetler‘ şüphelerini güçlendiriyor.

– VU/İnadına Haber / 24 Temmuz 2015 Cuma –

Fotoğraflar: Hürriyet

Dev operasyondan çatışma haberi

İstanbul'da terör operasyonundan ilk kareler

İstanbul'da terör operasyonundan ilk kareler

İstanbul'da terör operasyonundan ilk kareler

 

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:15:36+00:00 24 Temmuz 2015|

Leave A Comment