Ben, Şerefim ve Namusum Üzerine HDP’ye Oy Verdim

Ne olduğunu biliyorum, ne olmadığını da. Memlekette onur, haysiyet o kadar ayağa düşmüş durumda, yine de ben ve benim gibiler bunların ne demek olduğunu iyi biliyoruz. Ben de HDP’ye oy verdim. Hem de hayatım boyunca hiç yolsuzluğa, hırsızlığa veya yüz kızartıcı herhangi bir suça adım karışmamış ve hatta böyle şeylerden beraat bile etmemişken oy verdim. Ya siz ne söyleyeceksiniz?

Abilerimiz 6. Filo’yu memleketin topraklarından kovarken ve “Yaşasın Kürt Türk Halklarının kardeşliği,” derken siz Amerikalıların yanında abilerimize silah sıktınız. Memleketin her yerinde acılar çekilirken siz her zaman bir şekilde güçlünün yanında oldunuz.  Darbecileri korumaya kalktınız, darbe sonrasında darbecilerin yol vererek kurduğu tüm yönetimlerde kadrolaştınız. 90’lı yıllarda para ve rantın olduğu her devlet kurumunun içinde oldunuz. Bense sadece bu düzeni yaşamış biri olarak, bu düzenin bozulması için HDP’ye oy verdim.

Sevgiyi, saygıyı ve mutluluğu sanatla, düşünceyle ve sözle inşa etmeye Sivas’a gidenleri yakanların yanındaydınız, unutmayın. Yıllarca parlamentoda olup, iktidarlar kurup suçluları yargılayamadınız. Zaman aşımına uğrattınız. Ben elinde olsa yargılayacağını bildiğim için HDP’ye oy verdim.

Sizin gençliğiniz, sadece sevgililerimizle el ele dolaştığımız için okullarda ben ve benim gibileri dövdü. Bırakın toplumsal cinsiyeti, siz sevginin ne demek olduğunu bile bilmediniz. İstiklal Marşları okunurken, taşkınlık yapan yine sizin liseli gençliğinizken, biz saygımızdan veya korkumuzdan çakı gibi durduk. Üniversitelerde Ramazan Ayı’nda sadece yemek yediği için ya da farklı giyindiği için arkadaşlarımıza saldırdınız, onları sakat bıraktınız, çöplere attınız. Ben artık korkmamak, korksam da bu korkuyu mecliste sahiplenen birileri olması için HDP’ye oy verdim.

Konserleri basıp müzisyenleri dövdünüz, dinleyicilere saldırdınız. Artık Türkçe, Kürtçe, Lazca, her dilde, her tarzda müzik dinleyebilmek için HDP’ye oy verdim.

Liselerde gençliğiniz, sokaklarda mafya haraç topladı. Ülkücü mafya dünyada kitaplara, filmlere konu oldu. Hep öldürmekten bahsettiniz. Artık mafya olmasın diye HDP’ye oy verdim.

Dört bakandan bahsederken, Koray Aydın’ı unuttunuz. Dört bakanı yüce divana bile götüremediniz. Seçim öncesi söylediğiniz ilkelerin hiçbiri artık konuşulmuyor. Ben yolsuzluklar, haksızlıklar yargılansın diye HDP’ye oy verdim.

Savaştan nemalandınız. Milliyetçiliğin yükselmesini hep ölümlerle sağlamaya çalıştınız. Silah bırakacak bir örgütle müzakereye oturulmasını istemediniz. Barış isteyen herkesi terörist diye yaftaladınız. Barışın bazı para kaynaklarını bitireceğini de iyi biliyordunuz. Ben bütün bunlara rağmen barış istediğim için HDP’ye oy verdim.

Başörtüsü ile ilgili eylemler yaparken, bunlar komünist diyerek desteklemediniz. Başörtüsünü destekleyenler eylemlerde tutuklananları sahipsiz bıraktınız. Bugün o eylemlerde tutuklananlardan biri HDP sayesinde mecliste olduğu için HDP’ye oy verdim.

Yunanistan’da Türk asıllı milletvekili seçildiğine Syriza sosyalist diye sevinmediniz. Oradaki ezilenler Türk’lerdi, biz onlara da sahip çıktık, siz bunu bile beceremediniz. Yalan yanlış haberlerle Çinli diye bütün Asyalılara saldırırken, birileri çıkıp Uygur halkını terörist ilan etti. Buna bile sesinizi yükseltemediniz. Ben ezilenler biraz daha ezilmesin diye HDP’ye oy verdim.

AKP’nin her sıkıştığı dönemde, hep işi sürüncemede bırakıp bir şekilde duruma destek oldunuz. Sözle diktatoryaya karşı çıkarken, fiilen diktatöre hizmet ettiniz. Ben çok sesliliği, düşünce özgürlüğünü ve adaleti istediğim için HDP’ye oy verdim.

Sizin dilinizden düşmeyen Misak-ı Millî sınırlarına IŞİD’in yaklaşamamasını sağlayan Kobanê’deki direnişçileri bile terörist ilan ettiniz. Ben barbarlarla dövüşenleri ve o uğurda düşenleri anmak için HDP’ye oy verdim.

32 arkadaşımız öldü. Siz çıkıp onlara da terörist dediniz. Oyuncakları silah, beylik tabancalarınızı oyuncak gördünüz. Ben biz ve bizim gibilere sahip çıkılsın diye HDP’ye oy verdim.

Seçimden sonra ilk konuşmada “Biz koalisyonda yokuz,” dediniz. Ne oldu da, kırmızı çizgileriniz grileşti. Bu kadar mı yaşlandınız da iki ayda söyledikleriniz aklınızdan uçuverdi. Ben seçimden önce ne dediyse seçimden sonra uygulayan HDP’ye oy verdim.

Anadolu’da çok güzel bir söz vardır; “İğneyi kendinize, çuvaldızı başkasına batırın.” Siz iğneyi nerenize batırdınız da elinizde çuvaldızla geziyorsunuz. Ben bu sebeplerle şerefsiz olduğumu kabul etmiyorum. Ya siz?

Gök Taner | İnadına Haber

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:15:23+00:00 5 Ağustos 2015|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.