Kuğulu Duvarı Revanche: O duvarı renksiz bırakmayacağız.

2 Ağustos Pazar günü, yapılan açık çağrı ile Kuğulu Park’a gelen yurttaşların rengarenk boyadığı, resimler yapıp yazılar yazdığı duvar; 2 Ağustosu 3 Ağustos’a bağlayan gece Büyükşehir Belediyesi ile bağlantılı oldukları iddia edilen kişilerce düz griye boyandı. “Gri sizin, kalan renkler bizimdir” diyen Ankaralılar, 3 Ağustos 2015 Pazartesi günü akşam saatlerinden itibaren, Kuğulu Park’a gelerek rövanş aldı. Duvara yeniden direnişçiler dokundu. Ancak, daha kapsamlı bir dokunuş, kendisini hareketin içinde hisseden herkesin eşit derecede hakkı olarak görülüyor.

Tedaviden Önce

Tedaviden Önce Duvar

Gezi Parkı / Ankara Kuğulu Park Direnişçileri, Gezi İsyanı boyunca birçok Ankaralı’nın direnişin merkezi olarak gördükleri Kuğulu Park duvarında, duygularını ve isyanlarını yansıtmışlar; barış işaretlerini, değerlerini, sloganlarını ve Gezi’de kaybedilenlerin adlarını duvara eklemişlerdi.

IMGP4154

Duvar, 2 Ağustos’ta boyandığında, Gezi Olayları döneminde kaybettiklerimizin yanına, Madımak, Soma, kadın cinayetleri, Suruç Katliamı, Kobane, Roboski ve Berkin eklenmiş, Suruç’ta yakın zamanda IŞİD çetelerince gerçekleştirilen katliamla ilgili bir anma bölümü de yapılmıştı.

Kuğulu Duvarı ile İlgili Diğer “Bağzı” Haberler:

Kuğulu Park’ta Gezi Belleğinin Üzeri Boyanınca Bağzı Ankaralılardan Tepki Geldi

Kuğulu Park’taki Duvar Yine Boyandı; Bu Sefer Boyayan Üstündeki Lokanta

Kuğulu Park Duvarına Yeniden “Renk ve Barış” Geldi

Ankara Direnişinin Simgesi Kuğulu Park Duvarı griye boyandı

 

IMGP4315-Edit

Duvar griye boyanmadan önceki gün yapılan Suruç resmi.

Duvarın, 2 Ağustosu 3 Ağustosa bağlayan gece, kimliği belirsiz şehir teröristlerince griye boyanması ya da boyatılması üzerine, toplanan bir grup eylemci, duvarı yeniden özgürleştirdi. Duvarda en göze çarpan yazı: “GÖKÇEK SİLER BİZ BOYARIZ” oldu.

İşte duvarın 3 Ağustos boyanmasından sonra halleri:

Haber ve Fotoğraflar: Onur Metin – İnadınaHaber

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:15:27+00:00 3 Ağustos 2015|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.