Emek ve Demokrasi Güçleri AKP Binasına Yürüdü

#12Eylül faşist darbesinin 35. Yıldönümünde, Saray’ın savaşına karşı, AKP diktatörlüğünü kurumsallaştırma hesaplarına karşı, emek ve demokrasi güçleri AKP #Ankara İl Binası’na yürüdü.

IMG_9021Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde toplanan kitle, Konur Sokak üzerinden AKP İl Binasına doğru yürüyüşe geçti. “Saray’a can AKP’ye meydan vermeyeceğiz,” sloganıyla Konur Sokak – Meşrutiyet Caddesi köşesine gelen kitlenin önü burada polis tarafından kesildi. Fakat yürüyüşe kararlı olan kitle, yeni bir güzergah belirleyerek yürüyüşe devam etti.

AKP İl Binası önüne varan kitle burada basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasında, varış vurgusu yapılırken, “Bu kirli savaşa ve onun ürünü olan AKP faşizmine karşı, barışı amasız ve ancaksız savunmanın,” halkın hedefi olması gerektiği belirtildi. KESK sözcüsü Adem Yavuz “Ne kıymetli sarayları, ne kıymetli makamları, ne kıymetli koltukları varmış. 7 Haziran’da sandıkta kazanamadıklarını, savaşla, darbeyle, baskıyla, kanla kazanmaya çalışıyorlar. Fakat biz insanlığı kıyıya vurdurmayacağız,” dedi. Ayrıca iç güvenlik yasasının insan hakları ilkelerine aykırı olduğu vurgulandı.

Halkevlerciler, faşistler tarafından gerçekleştirilen saldırılara karşı tepki gösterirken, “Konur Sokağı, faşistlere teslim etmeyeceğiz,” denildi.

Ayrıca Mehmet Özer ve Ahmet Telli açıklama yaptı.

Gökçen Taner | İnadına Haber
Fotoğraflar: Banu Kepenek

 

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:15:06+00:00 13 Eylül 2015|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.