Öldü sanıldı, nabzına bakınca yaşadığı anlaşıldı. İlk mesaj: BARIŞ BARIŞ BARIŞ !

Ankara katliamında yaralanan Cafer Altun, hastaneye götürüldüğünde öldüğü sanılarak morga konuldu. Şans eseri yaşadığı anlaşılan Altun’un ilk mesajı: “Barış, barış, barış” oldu.

DİHA’nın haberine göre; Ankara Garı önünde gerçekleştirilen bombalı saldırı esnasında ağır yaralanan 23 yaşındaki Cafer Altun, Numune Hastanesi’ne götürüldüğünde nabzı çok düşük olduğu için öldüğü sanılarak morga konuldu.

Ailenin tanıdığı bir doktor, yaralandığını öğrenince aradığı Altun’u morgda buldu. Nabzının attığı anlaşılan Altun hızla tedavi altına alındı. Patlama esnasında ayağı kopan Altun’un bir bacağı dizinin üstünden kesildi.

Oğlunu bulan doktorun annesi hayatını kaybetmesine rağmen yaralılara yardım etmek için cenazeye gitmediğini öğrendiklerini söyleyen Baba Mehmet Ali Altun, minnet duygularını dile getirdi, “Anası ölmüş, cenazesine gitmemiş gençlere yardım etmek için. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

Baba Altun yaşadıklarını şöyle anlattı: “Çocuğumu bulduktan sonra odasına girdim. Elini tuttum, sadece gözlerini açıp üç damla yaş akıttı. Sonra doktorlar beni çağırdı, toplantıya girdik. ‘Çocuğumun bacağını neden diz altı değil de diz üstü kestiniz’ diye sordum. Hoca, ‘Bildiğiniz gibi değil, çocuğunuz bize böyle gelmedi, morgda bulduk’ dedi. Hastane yönetiminden bizim tanıdığımız bir doktor Cafer’i ararken, morga gitmiş. Sonra bulunca nabzına bakmış, nabzı vuruyor. Ayağını da göğsünün üstüne koymuşlar. Ondan sonra yukarı çıkartmışlar.”

Yoğum bakımdaki oğlunun doktorlar aracılığıyla kendisine bir mesaj gönderdiğini belirten Altun şöyle konuştu: “Ağzından sadece üç kelime çıkmış Cafer’in. Barış, barış, barış…

Kaynak: Umut Gazetesi
http://umutgazetesi.org/oldu-sanilarak-morga-konulan-cafer-altundan-ilk-mesaj-baris-oldu/

Print Friendly, PDF & Email
2015-10-16T16:55:35+00:00 16 Ekim 2015|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.