Yastaki Halklarız, Ülke Değil [VİDEO]

Görünen o ki, devletin ilan ettiği yas, yas değil. Görünen o ki, bazılarının yasımıza bile saygısı yok.

105 arkadaşımızı kaybettiğimiz bombalı saldırının ardından acımızı içimize gömdük, yaşadığımızdan utandık ve onları en anılabilecek şekilde anmaya başladık. Galiba bazılarınız bundan hiç hoşlanmadı.

Polis, Konur Sokak’ta

Polis, halklarımızın tepkisiyle karşılaşmasına rağmen, bir pankart yüzünden yasta olan bir ülkeye hiç yakışmayacak şekilde, zor kullanarak Konur Sokak’a girdi.

Video: Seyr-i Sokak

Türkiye Takımı Taraftarı

Siyasi slogan atmak tribünde yasak. Hatta Gezi Direnişi’nden sonra çıkan yasayla tribünde artık herkesin kimlik numarası olacak. Bazıları, azgınca salyalar akıtarak siyasi slogan atanlara göz mü yumacak? Yayıncı, neden sesi kısamadı?

Artık fiilen acıyı tanımayarak, onunla savaşmaya çalışan kişilerin ülkeyi bölmeye çalıştığı çok açıktır. Birileri hala çıkıp “bölücü” olarak barış isteyenleri göstermeye çalışsa da bu acıya saldıran, hem de ulu orta, televizyon önünde saldıranların bölücü olduğu açık değil mi?

Lansman Bekleyemez Miydi?


Devrim arabasından bu yana bekleyen otomobil lansmanı, bir ay daha bekleyemez miydi? Devletin bile ulusal yas ilan ettiği günde mi yapılması gerekirdi?

fft16_mf6161157

Gök Taner | İnadına Haber

 

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:14:46+00:00 14 Ekim 2015|

Leave A Comment