Atatürk Orman Çiftliği Müzesi’nde Yangın

Ankara Atatürk Orman Çiftliği’ndeki müze ve sergi salonunda yangın çıktı. Kısa sürede binaya yayılan alevler itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı.

Yangın, gece saat 01:30 civarında Yenimahalle’deki Atatürk Orman Çiftliği içerisinde bulunan müze ve sergi salonu binasında çıktı. Alevler kısa sürede binayı sardı.

20151104_AOC-Muze'deYangin_02Alevleri fark eden görevliler hemen itfaiyeye haber verdi. Bunun üzerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler yangına müdahale ederken alevler bir süre sonra kontrol altına alındı. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yangın söndürme çalışmaları sırasında koluna sıçrayan alevler nedeniyle hafif yaralanan bir itfaiye görevlisi, tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı.

Atatürk Orman Çiftliği’nde yer alan ve önceki yıllarda şarap fabrikası olarak kullanılan bina, daha sonra restore edilerek müze ve sergi salonu haline getirilmişti. 2010 yılında hizmete açılan sergi salonunda, Hanri Benazus’a ait Atatürk resimleri koleksiyonundan eserler ile çiftlikte kullanılan eski alet, makine ve ekipmanlar sergileniyordu.

Yangın söndürme çalışmalarının sonucunda yapılan tespitlerde müzede sergilenmekte olan eserlerin zarar görmediği belirtildi.

20151104_AOC-Muze'deYangin_03

– İnadına Haber / 04 Kasım 2015 – 

Kaynak: CHA, DHA

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:14:40+00:00 4 Kasım 2015|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.