ÖHD, ÇHD, İHD’li Kadınlar: Kadın Gibi Yaşayacak, Kadın Gibi Konuşacağız

Ankara Adliyesi Önünde ÖHD, ÇHD ve İHD’li kadınlar, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun kadınlara yönelik, ayrımcı, ayrılıkçı ve aşağılayıcı sözlerini protesto etti ve Hacıosmanoğlu için suç duyurusunda bulundular.

ÖHD-CHD-İHD-KadinlarProtesto’da kadına yönelik psikolojik şiddet eleştirilirken, “Kadın Gibi Konuşacağız, Kadın Gibi Yaşayacağız” pankartı açıldı.

Avukatlar adına konuşan Ceren Şimşek, Hacıosmanoğlu’nun sözlerinin toplumun bir yansıması olduğunu belirtirken, “Hacıosmanoğlu’nun kadınların onur ve haysiyetini aşağılamaya yönelik bu tavrı, hali hazırda toplumda yerleşik olan kadınlara yönelik ayrımcılığı perçinleyecek, ayrımcı zihniyetin meşrulaşmasına zemin hazırlayacak ve kamu düzeni için tehdit oluşturacaktır” dedi. Ayrıca kadınların mücadeleden vazgeçmeyeceklerini açıkladı.

Hacıosmanoğlu Ne Demişti?

Trabzonspor Başkanı’nın 28 Ekim’de Gaziantep’te yapılan maçtan sonra sarf ettiği,  “Öleceksen adam gibi öleceğiz. Kadın gibi yaşamayacağız. Bizi kadın gibi yaşatmaya da kimsenin gücü yetmez,” sözleri birçok örgüt ve kadının tepkisini almıştı. Daha sonra Hacıosmanoğlu “Benim annem de kadın,” diyerek özür dilemeyi denemişti.

Fotoğraflar: Mahmut Aslan

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:13:32+00:00 17 Kasım 2015|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.