Türkiye’nin İnsan Hakları Gündemi Konferansı 11-13 Aralık’ta

İnsan Hakları Araştırmaları Ağı’nın düzenlediği, 11-13 Aralık 2015 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek “Türkiye’nin İnsan Hakları Gündemi Konferansı” programı açıklandı.

İnsan Hakları Araştırmaları Ağı’nın iki yıldır düzenlediği “Türkiye’nin İnsan Hakları Gündemi Konferansı”nın üçüncüsü bu yıl Ankara’da yapılacak. 11-13 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleşecek olan konferansta, 2014-2015 yıllarında yaşananlar üzerine konuşulacak. Bu yıl diğer yıllardan farklı olarak tematik oturumlar dışında, belli sorulara birlikte cevapların aranacağı atölye sunumları yapılacak. Bu yıl da tüm panellerde sınıfsal, etnik, toplumsal cinsiyet temelli ayrımcılık ve şiddet etrafında, çok boyutlu tartışmaların gerçekleşmesi hedefleniyor.

Üç gün sürecek konferansta 11 Aralık Cuma günü “Heteronormativite ve Kesişen Ötekilikler”, “Hak Mücadelesinde Kurumlar ve Mekanizmalar “, “Ayrımcılık, Cinsiyetçilik ve Irkçılık Aracı Olarak Medya” başlıklı üç;  12 Aralık Cumartesi günü  “Türkiye’de Ayrımcılık Halleri”, “Hak Öznesi Olarak Çocuklar”, “Özgür(Süz)Lük Hikayeleri”, “(Atölye) Hafıza Çalışmalarından Türkiye’nin İnsan Hakları Gündemine Bakış” başlıklı dört; 13 Aralık Pazar günü ise “Hukuksuzluk, Adalet Yitimi ve Siyaset”, “İktidar Sarmalında Yargı”, “Toplumsal Travmayla Baş Etmek” başlıklı dört oturumda tartışmalar gerçekleştirilecek.

Programın tamamına ve detaylı bilgiye http://www.insanhaklarigundemi.net/#program adresinden erişilebilir.

 

İnadına Haber | 19 Kasım 2015

Print Friendly, PDF & Email
2015-11-19T13:46:03+00:00 19 Kasım 2015|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.