Ağlayan bebekleri sakinleştirmek için mucizevi “tutuş” yöntemi bulundu!

Amerikalı Pediyatrist Robert C. Hamilton; herhangi bir bebeğin ağlamasını durdurmak için keşfettiği yöntemi geçtiğimiz günlerde açıkladı.
Ağlayan bebekler, birçok anne baba için endişe sebebidir. Bebekler, sıkıntı duydukları her durumda ağlarlar. Açlık, susuzluk, sevgi isteği, sıcaklık değişimi gibi birçok neden bebeklerin ağlama sebebi olabilir. Ancak, bazı durumlarda bu sebep bulunamaz ve bebekler ağlamaya devam eder. Ağlayan bebekleri sakinleştirmek için yöntem arama çalışmalarına uzun süredir devam eden Dr. Hamilton, birkaç gün önce çalışmalarının sonucunu açıkladı.A-pediatrician-shows-you-how-to-calm-a-crying-baby-türkçe-pediyatrist-bebekleri-sakinleştirmenin-yolu-everglow

Amerikalı Dr. Hamilton’un İngilizce “The Hold” (Tutuş) olarak adlandırdığı tekniği, bebekler üzerinde her seferinde işe yarıyor.

Doktorun Youtube kanalında 5 gün önce yayınladığı bir videoyla da gösterek duyurduğu bu yeni mucizevi yöntem, açlık, gaz sancısı gibi bir rahatsızlığı ya da bir hastalığı olmayan her bebeği sakinleştirebiliyor. Video 5 günde yaklaşık 8 milyon kere izlendi.

Dr. Hamilton, tekniğin en iyi etkiyi 2-3 aylık bebeklerde gösterdiğini, daha büyük bebeklerin ağırlaşmaları nedeniyle bebekleri uygun pozisyonda tutmanın zor olabileceğini ifade etti.

THE HOLD – TUTUŞ TEKNİĞİ NASIL UYGULANIYOR?

The Hold (Tutuş) tekniği, şöyle uygulanıyor:
Önce bebeğin kolları göğsünde birleştirin. Kollarını bir elinizle hafifçe bebeğin göğsünde tutarken, daha rahat kullandığınız eliniz ile bebeği poposundan kaldırıp, öne doğru 45 derece bir açıyla eğin; sağa-sola ve yukarı-aşağı yumuşak hareketlerle, bacaklarını da oynatarak 15-20 saniye kadar sallayın.

[icon_list][icon_list_item type=”pencil”]Haber: Onur Metin | İnadınaHaber | 04-12-2015[/icon_list_item][/icon_list]
Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:13:11+00:00 4 Aralık 2015|

One Comment

  1. […] Kaynak: inadinahaber.org […]

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.