Gerçek ‘Bebek Katilleri’ Doymuyor: Doğu’daki Savaşta Biri Doğmamış Bebek 12 Sivil Katledildi

Devletin halka yönelik yürüttüğü savaş kan dökmeye devam ediyor. Bu haftasonu KaçAk Saray’ın sadık elleri TSK komuta kademesinin de bulunduğu Şırnak’ta, Özel Harekat ateşi ve TSK bombardımanı işbirliği ile, bir tanesi doğmamış bir bebek olmak üzere 12 sivil yurttaş evlerinde katledildi.

Türkiye’nin doğusunda, artık gizlenmeye bile gerek duyulmadan yürütülen, yürütmenin başı Erdoğan tarafından “Ev ev, sokak sokak temizleyeceğiz” açıklamalarıyla körüklenirken, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın ise “Siz ancak kanalizasyon temizlersiniz” diyerek cevap verdiği “Saray’ın Savaşı“nda, TSK Komutası Şırnak’a gitti.

Saray’ın ‘Silah Tutan’ Eli TSK, Şırnak’ta Halka Resmen Savaş İlan Etti

20151219_Sirnak'aGidenTSK_01Anayasa tarafından “sadece savaş zamanlarında görev yüklenen” TSK, 7 Haziran sonrasında Emniyet ve Jandarmaya bağlı Özel Harekatçılar tarafından başlatılan ‘Saray’ın Savaşı‘na binlerce asker, zırhlı birlik ve savaş uçakları ile destek vererek kendilerine verilen yetkiyi deldi ve Türkiye sınırları dahilinde bir savaş yürütüldüğünü ‘resmen‘ ilan etti. Geçtiğimiz aylarda Doğu Anadolu’da bulunan Kürt illerinde yaşanan savaşa, tanklar ile yürüttüğü bombardımanlarla destek veren TSK, resmi savaş ilanını geçtiğimiz hafta sonu Şırnak’a giden kuvvet komutanları eşliğinde gerçekleştirdi.

19 Aralık günü Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile kuvvet komutanları Şırnak’a geldi. Helikopterle 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’na giden Akar’a, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi ve 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti eşlik etti.

“Önce Kadınlar Ve Çocuklar”

Yanlış anlaşılmasın; bu sefer bu söz bir kurtarma operasyonunda değil Türkiye sınırları içerisinde yürütülen katliam dolu bir savaşta yaşananları özetliyor aslında…

20151220_Silopi'deTanklar_01

Kan kusan bu tanklar, artık Silopili yurtaşların hayatının bir parçası

TSK’nın gövde gösterisinde bulunduğu, Özel Harekatçıların ise mehter marşları eşliğinde şehirlerde rastgele ateş açarak bir garip tatmin duygusuna daldıkları saldırılarda, sadece geçtiğimiz hafta sonu en az 12 sivil yurttaşımız hayatını ‘yasal kurşun ve bombalar‘ sebebiyle kaybetti.

20151220_Sur'daBayraklaOperasyonaGidenPolisler_01

Doğu Türkiye Savaşı’nı Yürütenlerin Ruh Hallerinden Bir Garip Kesit

Çoğu çocuk yaşta katledilen yurttaşların tek suçu evlerinin önüne çıkmak, annelerinin katledilmelerinin sebebi ise evlerinde bulunmak iken ‘saray’ın Savaşı’nın ‘kahraman’ katillerinin bir kurbanı da daha annesinin karnındayken vurularak öldürülen bir bebek oldu…

  • Cizre’de özel harekat polislerinin Nur Mahallesi İstek Sokağı’nda açtığı ateş sonucu 7 aylık hamile olan Güler Yanalak karnından vuruldu. Saatlerce sokakta gelmeyecek olan ambulansı bekleyen Yanalak, mahalleli tarafından hastaneye götürülebilirken doğmamış bebeği yaşamını kaybetti.
  • Silopi Cudi Mahallesi’nde evinin damına çıkan 9 çocuk annesi 40 yaşındaki Ayşe Buruntekin isimli kadın özel harekat polislerinin açtığı ateşle katledildi. Cenazesi yoğun ateş sebebiyle evinde bekletiliyor.
  • Nusaybin’de Gırnavas Mahallesi’nde yaşayan 4 çocuk annesi 39 yaşındaki Emire Gök, kendi bahçesinde hayvanlarına yem verirken boynundan ve ayağından aldığı kurşunlarla öldürüldü.
  • Cizre’nin Cudi Mahallesi’nde yoğun top atışları eşliğinde saldırılar devam ederken 40 yaşındaki Zeynep Yılmaz, zırhlı araçlardan açılan ağır makineli ateşi sonucunda evinin önünde katledildi.
  • Silopi’nin Nuh Mahallesi’nde 11 çocuk annesi Taybet İnan (57) ve kaynı 6 çocuk babası Yusuf İnan (40), evlerine ağır silahlarla ateş açan Özel Harekat polislerinin saldırısında hayatlarını kaybetti.
  • Cizre’de tanklardan yapılan top atışları sonucu isabet alan bir evde yaşayan çok sayıda yurttaş yaralanırken 15 yaşındaki İbrahim Akan adındaki bir çocuk yaşamını yitirdi.
  • Silopi’de Barbaros, Cudi, Başak, Nuh, Yenişehir, Karşıyaka ve Şehid Harun mahallelerine aralıksız devam ederken Nuh Mahallesi’nde bir ev, top atışlarıyla ile gerçekleştirilen gerçekleştirilen bombardıman sonucu yıkılırken 16 yaşındaki Axin Kanat ve 17 yaşındaki Reşit Eren yıkılan evlerinde hayatlarını kaybetti.
  • Silopi’nin Nuh Mahallesi’nde evinin önüne çıkan 25 yaşındaki Şiyar Özbek, özel harekatçıların açtığı ateş sonucu vurularak hayatını kaybetti.
  • Silopi’nin Başak Mahallesi’nde gerçekleştirilen yoğun bombardıman esnasında fenalaşarak kalp krizi geçiren 70 yaşındaki Süleyman Çoban, ambulansın mahalleye girmesine ve kendisine tıbbi müdahale yapılmasına emniyet güçleri tarafından izin verilmeyince evinde yaşamını yitirdi.
  • Silopi’nin Yeşiltepe Mahallesi’nde evinin önüne çıkan 18 yaşındaki İbrahim Bilgin, daha ayağını dışarı atar atmaz dışarıda konuşlanan Özel Harekatçılar tarafından göğsünden vurularak katledildi.
‘İnsanlık Suçları’nın cezasını tarih affetmiyor, sessiz kalanların da…

Bu isimler sadece geçtiğimiz hafta sonunda devlet tarafından kendi halkına karşı yürütülen savaşta katledildiği bilgilerine ulaşabildiğimiz yurttaşlarımıza ait. Batı Türkiye’nin sessizliğinden güç alarak alevlenmeye devam eden bu kirli ve kanlı savaşta haber alamadığımız daha pek çok katliam yaşanırken, Türkiye tarihine kara bir sayfa olarak geçen bu savaşı koltuk hırsıyla başlatan KaçAk Saray ile birlikte, hak ve adaletten yana durmak yerine bu cesaret ve onuru gösteremeyip, ileride belki de savaş suçları ile yargılanacak olan yürütmenin başına itaat etmeyi, kısa vadeli kariyerlerinde daha karlı gören makam sahiplerinin daha kaç masum canın kanına gireceği ise bilinemiyor.

Ancak tarihte benzerleri birçok coğrafyada ve pek çok kereler yaşanmış bu katliam ve savaşların sonuçlarından alınacak tek bir ders varsa; tarih unutulsa veya görmezden gelinse dahi, tarihin bu insanlık suçu faillerine biçeceği gelecekten kaçmak mümkün olamıyor…

Cizre'deAnneKarnindaVurulanBebek-BeritanCan_20151220

 

– VU/İnadına Haber / 21 Aralık 2015 Pazartesi –

Kapak Görseli: Beritan Can

* “Gerçek Bebek Katilleri” sözü, 1990’lı yıllarda Türkiye Devleti’nin yürüttüğü ve binlerce ‘faili meşhur‘un sorumlusu olan kontrgerilla faaliyetlerinde yer alan Özel Tim tetikçisi Ayhan Çarkın’ın 2011 yılında verdiği “O Bebeği PKK Değil, Biz Öldürdük” ifadesinden alınmıştır.

Cizre’de Özel Harekat’ın Yürüttüğü Faaliyetlerden…

Silopi’de Özel Harekatın Zırhlı Araçlardan Çaldığı Mehter Marşı – Bir Garip Tatmin Anlayışı…

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:13:02+00:00 21 Aralık 2015|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.