Özel Tiyatrolar Oyunlarını Aralık Ayında #10Ekim için Oynayacak

Özel tiyatro ve atölyeler perdelerini Aralık ayında Ankara Katliamı’nda hayatını kaybedenlerin yakınları ve yaralılara destek için kurulan 10 Ekim Dayanışması’na katkı koymak amacıyla açacak. Kampanyaya destek veren tiyatroların açıkladığı oyunlarından elde edilecek gelir 10 Ekim Dayanışması’na bağışlanacak.
 
Cumhuriyet tarihinin en kanlı saldırısı olarak tarihe geçen ve artık bombalı saldırıyı gerçekleştirenler ile iktidar odakları arasındaki kirli ilişkilerle anılan 10 Ekim Ankara Katliamı’nın üzerinden 8 hafta geçti. Hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yaralılara yönelik toplumsal destek ve dayanışma ise daha da genişleyerek tiyatro sahnelerine taşınıyor. Özel tiyatrolar ve atölyeler Aralık ayında sahneleyeceği bazı oyunlardan elde ettikleri gelirleri, Ankara Katliamı’nda hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve yaralılara destek olmak için kurulan 10 Ekim Dayanışması’na bağışlayarak destek olma kararı aldı.
 
Aşağıda listesi olan sahneler Aralık ayında sahneleyecekleri bazı oyunlarının gelirini 10 Ekim Dayanışması’na bağışlayacaklarını açıkladılar.
 
Yapılan çağrı ve dayanışmaya destek olan sahneler şu şekilde:
 
Bizler, aşağıda ismi geçen tiyatrolar ve tiyatro mekanları olarak; 10 Ekim günü Ankara’da gerçekleşen bombalı saldırıdan sonra tedavi masraflarının ve gündelik ihtiyaçların karşılanabilmesinde sürekliliği önemseyen bir grup gönüllünün Ankara’da oluşturduğu 10 Ekim Dayanışması’na ufak bir katkıyla da olsa dahil olmak istedik.
 
Aralık ayında bir oyunumuzu, Ankara tren garı önündeki bombalı saldırıda kaybettiğimiz 102 insanımızın yakınları için, ağır yaralar ve uzuv kayıpları sebebiyle tedavisi hastanede devam eden insanlarımız için, yaralılara aylardır hastanede refakat eden yakınları için ve hala tedavisi evde devam eden tüm insanlarımız için oynuyoruz!
 
Oyunlarımıza gelin, siz de dayanışmanın bir parçası olun!
– Craft
 
– Çıplak Ayaklar Kumpanyası
 
– D22
 
– Dostlar Tiyatrosu
 
– Emek Sahnesi
 
– Galata Perform
 
– GRİ Sahne
 
– İkinciKat Tiyatro
 
– İstanbulimpro
 
– Kadıköy Teatron
 
– Kumbaracı50
 
– 6’dan Sonra Tiyatro
 
– Mekan Sahne
 
– Moda Sahnesi
 
– Oyun Atölyesi
 
– Sahne 3 – 3 Mota Oyuncuları
 
– Seyyar Sahne
 
– Şermola Performans – DestAr Tiyatro
 
– Tiyatro BeReZe
 
– Tiyatro Boğaziçi
 
– Tiyatro NeKi
 
– TiyatroTEM
 
• Oyunlardan elde edilecek tüm gelir 10 Ekim Dayanışması aracılığıyla, tedavisi süren kişilere ve yakınlarına aktarılacaktır.
 
• Dayanışmamız tüm tiyatro ve gösteri sanatları ekiplerine açıktır.
 
İletişim Adresi: [email protected]

– VU/İnadına Haber / 03 Aralık 2015 Perşembe –
Print Friendly, PDF & Email
2015-12-03T17:37:13+00:00 3 Aralık 2015|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.