Ankara 13 Şubat’ta Sokaklarda: “Savaşınız Korkunuzdandır, Barış Diyen Halk Kazanacak”

Türkiye’nin doğusunda devletin hız kesmeden sürdürdüğü savaş ve katliamlara karşı ülkenin dört bir yanından mücadele çağrıları önümüzdeki hafta İstanbul ve Ankara’da yükseliyor. Barış İçin Herkes adı altında bir araya gelen Barış İnisiyatifleri 10 Şubat Çarşamba günü İstanbul’da ve 13 Şubat Cumartesi günü Ankara’da bir araya gelerek Saray’ın Savaşı‘na karşı “Sonunda Barış Kazanacak” demeye hazırlanıyor.

BarisIcinAkademisyenler_00a-20150111İktidar ile birlikte, gerçekleştirilen KaçAkSaray Darbesi sonrasında ele geçirilen devlet kurumlarının ülkenin doğusunda sürdürdüğü savaş politikalarına dur demek amacıyla 11 Ocak tarihinde yayınlanan Barış İçin Akademisyenler bildirisine yönelik başlatılan karalama kampanyasına karşı safını barış tarafında tutan ve ‘Sadece Barış‘ diyen Ankaralı meslek grupları, inisiyatifler, forumlar, platformlar, sivil toplum örgütleri, öğrenciler ve yurttaşlar Barış İçin Herkes adı altında bir araya geliyor.

10 Şubat günü İstanbullu Barış İnisiyatifleri Şişli Kent Kültür Merkezi’nde bir araya gelerek forum formatında çeşitli konuşmaların yer alacağı bir etkinlik düzenlenirken, Ankaralı Barış İnisiyatifleri, öğrenciler ve yurtaşlar ise 13 Şubat Cumartesi günü saat 17:00’de Sakarya Meydanı’nda bir araya gelecek. Etkinlik öncesinde Ankara’nın çeşitli yerlerinden Sakarya Meydanı’na yürüyüş yapılması ve Ankaralılara ‘Barışın ne demek olduğunun‘ da anlatılmasının planlandığı etkinliğin detayları ilerleyen günlerde açıklanacak.

Ankara’da Barış İçin Akademisyenler, Ekolojistler, Müzisyenler, Fotoğrafçılar, Edebiyatçılar, Sinemacılar, Kadınlar, İşsizler, Çevirmenler, Sağlıkçılar, Gazeteciler, Tiyatrocular, Öğrenciler, Yayıncılar ve Halklar İnisiyatifleri’nin bir araya gelerek düzenledikleri etkinlik sadece katılımcı Barış İnisiyatifleriyle sınırlı olmayıp, kurulacak kürsü, söz almak isteyen ve “Saray’ın Savaşı’na Karşı Barış” diyebilen herkese açık olacak.

– W/İnadına Haber / 07 Şubat 2016 Pazar –

Print Friendly, PDF & Email
2017-04-27T03:12:46+00:00 7 Şubat 2016|

Leave A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.